Majitelia spoločnosti Alcaplast zvíťazili v súťaži EY Podnikatel roku 2018 Juhomoravského kraja

V poradí štrnásty ročník súťaže EY Podnikatel roku Juhomoravského kraja má svojich víťazov. Najprestížnejšie ocenenie podnikateľov obdržali Radka Prokopová a František Fabičovic, majitelia břeclavskej spoločnosti Alcaplast, ktorá je najväčším výrobcom sanitárnej techniky v strednej a východnej Európe.

Výsledky krajského kola medzinárodnej súťaže, ktorej cieľom je nájsť najlepších podnikateľov a motivovať ďalšie generácie, vyhlásili organizátori v utorok 19. februára v Brne.

„Víťazstvo v takej prestížnej súťaži si veľmi vážime a dúfame, že naša práca bude aj naďalej motivovať začínajúcich podnikateľov v realizácii ich snov. Podnikanie nie je vždy jednoduchá záležitosť, ale výsledné úspechy stoja za to,“ poďakovala výkonná riaditeľka a spolumajiteľka spoločnosti Radka Prokopová.

Jednotlivých kandidátov vybrala odborná porota zložená predovšetkým z víťazov predchádzajúcich ročníkov na základe vopred zaslaných nominácií. Rozhodujúci pre výber kandidátov bol hlavne podnikateľský príbeh, poctivosť a bezúhonnosť. Súťaž EY Podnikatel roku pokračuje národným kolom, ktorého výhercovia budú reprezentovať Českú republiku vo svetovom finále v Monte Carle.

Tisková zpráva Podnikatel roku 2018
frantisek-fabicovic-a-radka-prokopova
frantisek-fabicovic-a-radka-prokopova
_sal9563
_sal9563
_sal9570
_sal9570

Foto: Václav Šálek