Tlačítka NIGHT LIGHT uchvátili Nemecko

Naša spoločnosť Alcaplast si môže nahlas zatlieskať. Novinka, bezdotykové ovládacie tlačítka NIGHT LIGHT, na sena strhli vlnu pozornosti v prestížnom zápolení iF Design Award 2018. Šesťdesiattričlenná medzinárodná odborná porota pasovala NIGHT LIGHT na víťaza súťaže v kategórii Product v sekcii Kúpeľne.

Zámerom súťaže iF Design Award, ktorá bola založená už v roku 1953, je nielen oceniť excelentný svetový design. Víťazne produkty musia úspešne prejsť náročnými kritériami zameranými na ekologickosť, funkčnosť a obnoviteľnosť. Zisk ocenenia je účastníkom iF Design Award kľúčom k otvoreniu nových trhov a možností, ako sa dostať do povedomia zahraničných médií.

„Máme ohromnú radosť. O to viac, že posledné roky posúvame vnímanie našich produktov nielen ako vysoko kvalitné, ale tiež s prémiovým designom, „ neskrývala nadšenie výkonná riaditeľka spoločnosti Radka Prokopová a doplnila, že najväčšiu zásluhu na vzniku tlačítok NIGHT LIGHT má oddelenie výskumu a vývoja, ktoré úzko spolupracovalo s oddelením marketingu a designérkou Barborou Škorpilovou.

„Nielen ohľadne designu tlačítok NIGHT LIGHT sme viedli dlhé diskusie. Nakoniec sme sa však zhodli a sme veľmi radi, že našu voľbu potvrdili aj porotci súťaže svetového formátu, “ usmievala sa Prokopová.

Slávnostné odovzdávanie cien víťazom sa uskutočnilo v piatok 9. marca 2018 za účasti až dvoch tisíc hostí zo štyridsiatich štátov sveta a hostila ich impozantná budova múzea BMW Welt v bavorskom Mníchove. Víťazné produkty budú následne k videniu na výstave v hamburskom HafenCity.

Tlačítka NIGHT LIGHT dopĺňajú úspešný rad FLAT. Zákazník má ich prostredníctvom možnosť podieľať sa na jedinečnosti vzhľadu tlačítok a zladiť farebnosť podsvietenia a ďalšie funkcie s atmosférou svojej toalety či kúpeľne.

NIGHT LIGHT v spojení s obľúbenými modulmi ECOLOGY ponúka okrem designového vzhľadu tiež úsporné splachovanie toalety s iba 2/4 litra vody a možnú úsporu až 33 percent.