Manažerkou roka 2015 sa stala výkonná riaditeľka spoločnosti Alcaplast Radka Prokopová

Břeclav, 22. dubna 2016

Konateľka a výkonná riaditeľka spoločnosti Alcaplast s.r.o. Radka Prokopová a predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti MOTOR JIKOV Group a.s. Miroslav Dvořák boli dnes v pražskom Paláci Žofín vyhlásení absolútnymi víťazmi súťaže MANAŽER ROKA 2015. Ocenenia a blahopriania nejlepším manažerom pred štyrmi stovkami podnikateľov a významných hostí odovzdali zástupcovia vyhlasovateľov súťaže – prezident Zväzu priemyslu a dopravy ČR (SP ČR) Jaroslav Hanák, prezident Konfederácie zamestnávateľských a podnikateľských zväzov ČR (KZPS) Jan Wiesner a prezident Českej manažerskej asociácie (ČMA) Pavel Kafka.

Zlatý odznak víťazným manažerom odovzdal a i víťazom ďalších kategórií poblahoprial prezident republiky Miloš Zeman, pod ktorého záštitou sa súťaž koná. Desiatke nejlepších manažerov prišiel na Žofín pogratulovať tiež predseda vlády Bohuslav Sobotka, ktorý vo svojom krátkom prejave ocenil význam manažerov pre českú ekonomiku a spoločnosť vôbec.

Manžer roku 2015 - Radka Prokopová

Autor: Jiří Vacek

Předávaní cen Manežer roku 2015 - Radka Prokopová

Autor: Jiří Vacek


Pomyselnú štafetu svojim nástupcom odovzdali minuloroční víťazi, ktorými boli predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Skupiny ČEZ Daniel Beneš a Zuzana Ceralová Petrofová, prezidentka spoločnosti PETROF. Slávnostného odovzdávania sa na pódiu zúčastnili i eurokomisárka Věra Jourová, predseda hospodárskeho výboru Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Ivan Pilný a ďalšie politické i manažerske osobnosti.

Nová Manažerka roka chce víťazstvo v súťaži využiť nielen k propagácii vlastnej spoločnosti, ale tiež inšpirovať prípadných následovníkov. „Rada by som pomohla pri rozhodovaní všetkým, ktorí zvažujú možnosť založenia firmy a stoja pred zásadným osobným rozhodnutím, či začať podnikač, či nie,“ prehlásila Radka Prokopová. „Víťazstvo v súťaži MANAŽER ROKA si vážim, nakoľko prináša možnosť porovnania ľudí v branži. Pre tých, korí uspejú, ide o istú odmenu a potvrdenie toho, že ich práca a to, čo dokázali, znesie najvyššie republikové zrovnanie,“ komentoval zisk prestížneho ocenenia Miroslav Dvořák.

„Sú to ľudia, ktorí fabriky vybudovali, riadia ich a starajú sa o ich rast, a to v podmienkach obrovskej konkurencie. Obdivujem ich neutíchajúcu aktivitu, nesmiernu obetavosť a nasadenie, vzťahy ku kolegom a spolupracovníkom a zmysel pre tímovú prácu,“ uviedol Jan Wiesner, člen Národnej komisie a prezident KZPS.

Zdroj: www.manazerroku.cz