Záruka 25 rokov

Nerezové žľaby ALCA sú vyrobené z kvalitnej nerezovej ocele. Materiál a konštrukcia zaisťujú vysokú pevnosť a odolnosť voči deformácii. Chemické morenie obmedzuje zachytávanie nečistôt vo vnútri žľabu, zabezpečuje spoľahlivé napojenie žľabu na hydroizoláciu a zvyšuje jeho odolnosť proti korózii. Finálny povrch je kovovo lesklý, zbavený všetkých nečistôt, hladší ako pôvodný nerezový materiál.

široký výber roštov

Chcete nechať rošt vyniknúť alebo ste milovníkom minimalizmu a prajete si, aby sa opticky prepojil s dlažbou? Je to len na vás. Ponúkame široký výber zaujímavých roštov v rôznych dizajnoch aj materiáloch. Pustite sa proti prúdu a nechajte sa inšpirovať.

Vysoký prietok

Mnohé žľaby ponúkané na trhu obsahujú obyčajný sifón, ktorý má odtok maximálne 30 l / min. Žľaby ALCA so špeciálnym dvojkomorovým sifónom zaručujú prietok až 68 l / min. Tým je garantované, že nedôjde k hromadeniu vody v sprche vašej kúpeľne ani pri inštalácii veľkoformátovej sprchovacej hlavice s vysokým prietokom vody.

DOKONALE ČISTITEĽNÝ SIFÓN

Tam, kde je štandardne jedna zápachová uzávera, využíva plastový žľab ALCAPLAST systém dvoch odtokových komôr s vyberateľnými vtokovými dielmi. Vzniká tak sifón so zdvojenou zápachovou uzáverou s možnosťou jednoduchého a dokonalého čistenia oboch odtokových komôr až po odpadovú trubku.
Zdvojená zápachová uzávera súčasne predlžuje dobu medzi jednotlivým údržbovým čistením odtokových komôr na dvojnásobok.

Bezzápachovosť

Žľaby ALCA ponúkajú takzvanú kombinovanú zápachovú uzáveru. Tá znižuje nebezpečenstvo prenikania zápachu z kanalizácie aj po prípadnom vyschnutí vody v sifóne.
Tento systém je vhodný najmä pre použitie v miestach, kde sa neočakáva pravidelné použitie sprchovacieho kúta. Aby bolo čistenie sifónov maximálne jednoduché a rýchle, sú kompletne rozoberateľné až po odpadovú trubku.


PREHRAŤ VIDEO

Žľaby s nízkou stavebnou výškou

Žľaby ALCA sú prispôsobené najvyšším nárokom na zabudovanie. Ponúkaná stavebná výška žľabov ALCA je od 55 mm do 85 mm. Výška 55 mm je vhodná pre rekonštrukcie domov, kde je úzky profil betónovej vrstvy podlahy. Výška 85 mm je vhodná pre novostavby, v ktorých sa už pri projektovaní kúpeľne počíta so zabudovaním žľabu.

Kde kúpiť

Najpredávanejšie žľaby v ponuke

Vyberte si najbližšieho predajcu

ako správne vybrať žľab

Pre správny výber žľabu nezabudnite na dôležité parametre, ako je materiál žľabu, umiestnenie v sprchovacom kúte alebo typ roštu.

nerezové podlahové žľaby ALCA

Zvoľte nerezové žľaby, prémiový produkt so zárukou 25 rokov.

zobraziť nerezové žľaby

plastové podlahové žľaby ALCA

Zvoľte ekonomickú variantu z vysoko odolného plastu.

zobraziť plastové žľaby

Zabudovanie do priestoru

Žľaby umiestnené do priestoru sprchovacieho kúta ponúkame v plastovej i nerezovej verzii, vr. farebného prevedenia v čiernej matnej farbe. Môžete vyberať medzi tradičnými nerezovými žľaby so širokou ponukou rôznych typov roštov (plné, perforované, pre vloženie dlažby) alebo prevedenie Fit and Go, kde máte všetko potrebné pre inštaláciu už obsiahnuté v balení.

Zabudovanie ku stene

Žľab umiestnený ku stene odvedie spoľahlivú a diskrétnu službu. Umožní vašej dlažbe lepšie vyniknúť a podčiarkne tak eleganciu sprchového kúta. Veľkou výhodou je tiež jednoduchšie spádovanie podlahy iba jedným smerom.

Zabudovanie do steny

Odtokový systém pre zabudovanie do steny je zvlášť vhodný do miest s väčšou frekvenciou ľudí, akými sú napríklad bazény, kúpele a wellness centrá. Kryt žľabu môžete mať v plnom prevedení v lesku alebo v mate, alebo ho možno vyplniť obkladom, aby dokonale splynul so sprchovacím kútom. Voda vteká do žľabu len medzerou medzi okrajom dlažby a krytom odtokového systému.

Objavte tiež WC systémy ALCA

Predstenové inštalačné systémy ALCA pre závesné toalety ponúkajú záruku 15 rokov a široký výber splachovacích tlačítok. Sú tiché, rýchle, spoľahlivé a obsahujú dávkovač WC tabliet zadarmo.

ZOBRAZIŤ WC SYSTÉMY